Nieruchomości budynkowe

www.srodeknachwasty.net.pl Polecam stronę o domach jednorodzinnych

Cechą polskiego ustawodawstwa dotyczącego nieruchomości, jednocześnie odróżniającego od stosowanego w innych krajach Unii Europejskiej, jest pojęcie nieruchomości budynkowej. Jest ono wynikiem wprowadzonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przepisów umożliwiających obywatelowi pozyskanie prawa do wieczystego użytkowania danej nieruchomości i wybudowania na jej terenie własnych budynków.

Posiadając prawo do wieczystego użytkowania danego terenu, osoba ten teren użytkująca i umieszczająca na nim jakikolwiek budynek mieszkalny, stawała się jego właścicielem prawnym. Wspomniany przepis i zasada dotycząca tego rodzaju własności stanowi po dziś dzień źródło dużego niezadowolenia użytkowników, zmuszając ich do ponoszenia opłat z tytułu dzierżawy wieczystej.

Jednakże użytkownicy otrzymali możliwość wykupu wspomnianych terenów, co pozwala na uzyskanie pełnego prawa do tejże własności. Wszelkie kwestie dotyczące tegoż tematu wyjaśnia nie tylko kodeks cywilny, ale także i ustawa o gospodarce nieruchomościami.

.

mieszkania cicha okolica Koziegłowyhttp://jandach.pl/pl/domy-mieszkania-kozieglowy Mieszkania i domy w programie MDM